Selecteer een pagina

De gemeenteraad heeft eind maart ingestemd met het herstel van de vaarbinding tussen de Achterburggracht in Noord-Scharwoude en de Machinesloot in Zuid-Scharwoude. Daarbij is gekozen voor het westelijk tracé (van de Sportlaan naar de Wilgenlaan).

Wethouder Ad Jongenelen: “Ik ben heel blij met dit besluit. Het heeft wat voeten in de aarde gehad, maar de Langedijkers kunnen straks – na jaren van voorbereidingen – genieten van een prachtige en historische vaarroute.’’ Om de vaarverbinding te herstellen, moeten vier dammen plaatsmaken voor bruggen. De gemeenteraad koos per amendement voor het ‘auto-fiets-wandel-auto-scenario’. Dat betekent een autobrug bij de Sportlaan/ Kastanjelaan, een fietsbrug bij de Lindenlaan, een wandelbrug bij de Wilgenlaan/ Kastanjelaan en een autobrug bij de Wilgenlaan. Met de realisatie van dit project krijgt de wijk, naast een directe waterverbinding met de Achterburggracht en het Oosterdelgebied, een robuustere waterhuishouding en wordt de openbare ruimte verfraaid.

Vervolg
Alle omwonenden krijgen per brief een uitnodiging voor een informatiebijeenkomst. Een klankbordgroep onder begeleiding van een ontwerpbureau gaat zich buigen over het ontwerp van de bruggen. Over de planning ontvangen de belanghebbenden op een later moment meer informatie. Wethouder Ad Jongenelen: “De herinrichting van de oevers met steigers en extra groen wordt echt een verrijking van de wijk. En de nieuwe vaarroute is een aanwinst voor heel Langedijk.”